מנכל הקרן

לתושבי רמלה והסביבה שלום רב,

קרן רמלה לחינוך תרבות ופיתוח היא עמותה עירונית שהוקמה על ידי עיריית רמלה במטרה לקדם את איכות החיים של תושבי העיר תוך שיפור איכות השירות לתושב.

הקרן מפתחת ומנהלת פרויקטים במגוון תחומים לרווחת תושבי העיר רמלה. בין היתר עוסקת העמותה במתן שירותים לתושבי העיר בתחומי החינוך, ההשכלה הגבוהה, התרבות, הרווחה, הקליטה, הצעירים, האזרחים הוותיקים, הבריאות ועוד.


לצד יישום הפרויקטים מנהלת הקרן מספר מוסדות עירוניים המשרתים עשרות אלפי תושבים בעיר ובהם: הספרייה העירונית ע"ש בלפר ושלוחותיה ברחבי העיר, מוזיאון רמלה ובית יד לבנים, מינהלת תיירות המפעילה את אתרי התיירות בעיר, המרכז לבריאות השן, המרכז לגיל הרך, מרכז קהילתי לדיירי עמידר ומרכז "קשתות 360" לצעירים ופיתוח הון אנושי. כמו כן, מפעילה הקרן את קמפוס "נבון" המרכז בתוכו מגוון רחב של אפשרויות השכלה, הכשרה והעשרה למבוגרים. במסגרת הקמפוס פועלים מרכז ללימודים אקדמיים של האוניברסיטה הפתוחה, היחידה ללימודי המשך והכשרה מקצועית, מרכז השתלמויות לקבלת גמולי השתלמות, "קתדרה" ללימודי מבוגרים, מסלולים להשלמת השכלה והשלמת בגרויות ועוד. כל יחידות הקרן והפרויקטים המבוצעים במסגרתה מנוהלים באופן עצמאי על ידי מנהלים מקצועיים, אשר מהווים את הסמכות המקצועית לקבלת החלטות בתחומם.

מטה העמותה מעניק למנהלי הפרויקטים והיחידות מעטפת מקצועית הכוללת טיפול בהיבטים החשבונאיים, הכספיים והמשפטיים בפעילותם וכן שירות בתחום ניהול כ"א והשכר תוך הקפדה על התנהלות מקצועית ותקינה. פעילות הקרן מפוקחת על ידי דירקטוריון ועל ידי חברי ועדת ביקורת חיצונית המורכבת מאנשי מקצוע בתחום הכלכלה והכספים.

פעילות הקרן למען תושבי רמלה מתאפשרת הודות לתורמים מרחבי הארץ והעולם, המסייעים בתמיכתם החשובה לעידוד מיזמים חינוכיים, בריאותיים וחברתיים למען הקהילה הרב תרבותית המאפיינת את העיר רמלה.


אני מזמין את כל תושבות ותושבי העיר להשתמש בשירותי היחידות השונות ולהשתתף באירועים והפרויקטים השונים שמבצעת הקרן.


שלכם,
עו"ד ליאור רשף דרעי
מנכ"ל קרן רמלה לחינוך תרבות ופיתוח